Pohled z Plancaku Pohled z Kotaru Pohled z Fiuraskovic Libusin a Mamenka

VAJEČNICE - posezení v Kněhyních

8. června, 2019

Letos jsme měli zajištěné stanoviště pro smažení i v případě deště. Areál v Kněhyních a hasiči nám poskytli azyl. Sešlo se nás méně než v loňském roce, ale stálo to za to. Zábava byla super. Zazpívali jsme si u harmoniky, nadlábli se vaječnice, koláčků a další dobrot. Popíjeli jsme vínko, vzpomínali, plánovali, hodnotili, diskutovali, pochvalovali, taky mírně kritizovali. To vše zabralo tolik času, že jsme se rozcházeli před půlnocí.

Děkujeme děvčatům z Kněhyň a všem, kteří se mohli zúčastnit a zúčastnili se.

X. SLET ČARODĚJNIC

30. dubna, 2019

V letošním roce se čarodějnicím kvůli počasí nedařilo. V areálu v Kněhyních bylo vše připraveno na přistání. Bohužel povětrnostní podmínky nás přinutily přesunout se do prostor hasičské zbrojnice. Počasí mnoho lidí i dětí odradilo, proto byla účast malá. Těm, kteří přišli to však nevadilo a pořádně si to užili. Vyzkoušeli malování na obličej, soutěže, hry, ochutnali připravené občerstvení a navštívili věhlasné věštkyně.

Také příprava a zapalování velké vatry bylo kvůli dešti složitější. Obětaví hasiči vše zvládli na jedničku. Nad vatrou postavili ochranný stan, aby zůstala suchá a vzplála. Po zapálení však všichni pospíchali zpět do sálu, kde se pokračovalo v čarodějném reji. Poslední hosté odcházeli před půlnocí, pomalejší z nich ještě stihli prvomájový polibek pod rozkvetlou třešní.

Velké poděkování patří kněhyňským hasičům za pomoc a obětavost při organizování, učitelkám z mateřské školy za přípravu soutěží. Dík patří také firmě RETIGO, Filipovi Šedému s jeho malováním, věštkyním za předpovědi, a všem, kteří se nezalekli počasí a přišli do Kněhyň.

KRASLICOVÁ ALEJ

13. dubna, 2019

Ráno v sobotu před květnou nedělí byla náves vyhrazena dětem. Žáci základní školy ozdobili kraslicemi altánek a stromy v parku. My jsme byli připraveni v domečku. Přesto, že počasí moc nepřálo, účast byla velká. Známí pletaři učili chlapce, ale i děvčata plést tatary. Ukázali, jak si mohou vyrobit vrbovou píšťalku. V košíku byla připravena spousta vyfouknutých vajíček, které čekaly na ozdobení. Toho se s chutí ujaly nejen děvčata, ale i chlapci. Měli jsme připraveny různé techniky barvení a fantazii se meze nekladly.

Pro dospělé, ale i pro ty malé, byla připravena malá výstava velikonoční výzdoby. Na prodej byly netradičně zdobené kraslice a již hotové tatary a píšťalky. Pro zahřátí tu byl horký čaj a vaječný koňak, pro mlsné jazýčky plněná vajíčka s kaviárem nebo medvědím česnekem. Sobotní dopoledne se vydařilo, děti, ale tatínkové a maminky se naladily na nadcházející velikonoce.

Děkujeme všem za přípravu a za účast na naší akci Kraslicová alej.