Pohled z Plancaku Pohled z Kotaru Pohled z Fiuraskovic Libusin a Mamenka

Archiv roku 2013

ROZSVĚCOVÁNÍ VÁNOČNÍHO STROMKU 2013

30. listopadu, 2013 · Střed obce

30. listopadu 2013 před první adventní nedělí se již pošesté rozsvítil na Prostřední Bečvě vánoční stromek a nebe se rozzářilo ohňostrojem. Opět zde byly prodejní stánky s vánočními předměty a spoustou občerstvení, nechyběly ani zabíjačkové dobroty. K vánoční náladě zněly celý den vánoční koledy a zahráli Záhořané. Vystoupil soubor SOLÁNĚK z Hutiska, soubor SKŘIVÁNEK, děti ze Základní školy a soubor JAVOŘINA.

Děkujeme všem, kteří přidali ruku k dílu při zajišťování, organizování a realizaci nejen celé slavnostní soboty, zejména Obecnímu úřadu.

Ve fotogalerii se můžete podívat na průběh celého dne.

ZÁJEZD DO LOŠTIC

12. října, 2013 · Loštice

Sdružení SAKUMPIKUM uspořádalo v sobotu 12. října 2013 jednodenní zájezd směr Olomouc.

Navštívili jsme MUZEUM TVARŮŽKŮ v Lošticích. Občerstvili se voňavými delikatesami v restauraci u Coufalů a kavárničce na náměstí. Pak jsme vyrazili na prohlídku loveckých trofejí na zámek ÚSOV. Sbírka je neuvěřitelná nejen z pohledu množství, ale i stáří exemplářů. Využili jsme možnosti řešit „Hádanky pánů z Vlašimi“, která je sice věnovaná dětem, ale úkoly nebyly vůbec jednoduché. Samozřejmě jsme nemohli minout „Strašidelné bludiště!“ To vše je umístěno v prostorách nádvoří zámku. V podzámčí jsme se posilnili na menší prohlídku Olomouce.

Hanáckou OLOMOUC všichni známe, ale my jsme využili možnost prohlédnout si město s průvodkyní. A vůbec jsme nelitovali. Rodilá Olomoučanka, paní Jiřinka Dočkalová, nás zavedla na známá i neznámá místa. Seznámila nás se zajímavostmi z historie, i ze současnosti, a to hlavně z pohledu člověka, který ve městě žije. Nezatěžovala letopočty, ale uváděla pikantnosti, které v žádném průvodci nenajdete. Počasí nám přálo a dvě hodiny utekly jako voda. Po procházce městem jsme vyrazili zpět domů. Výlet se vydařil a ÚČASTNÍCI ZÁJEZDU byli spokojeni.

BLEŠÍ TRH

28. září, 2013 · Obecní úřad

V sobotu 28.9.2013 se konal v zasedací síni Obecního úřadu Prostřední Bečva BLEŠÍ TRH

Děkujeme všem za pomoc při organizování akce a Obecnímu úřadu za půjčení prostor k uspořádání. Dík patří také těm, kteří nabídli své zboží a všem, kteří se přišli na Blešák podívat.

CHCETE SI PROTÁHNOUT TĚLO ? MÁTE MOŽNOST

Sokolovna Prostřední Bečva

Protáhnout tělo si můžete v sokolovně na Prostřední Bečvě při Zumbě, Aerobiku nebo Pilates. Cvičení bude probíhat od října, z důvodu rekonstrukce.

Podrobný rozpis cvičení najdete kliknutím na obrázek.

Sbírka vršků z PET lahví

25. června, 2013 · Obecní úřad

Občanské sdružení SAKUMPIKUM, ve spolupráci se základní školou Prostřední Bečva vyhlašuje sbírku vršků z PET lahví.

Sbírkou vršků přispějeme pro čtyřletého Lukáška Bílého z Postřelmova, který se narodil a žije s dětskou mozkovou obrnou. Jeho rodiče se nyní snaží získat finanční prostředky na nezbytnou léčbu - specializovaný rehabilitační pobyt Klim-Therapy v Lázních Klimkovice. Více na http://lukasekdmo.webnode.cz.

Pokud máte chuť, zapojit se do dobrého díla, můžete začít hned. Třeba tím, že příští víčko z PET lahve odšroubujete, schováte do igelitky a až bude plná, odnesete ji na obecní úřad, a od září i do základní školy.

Děkujeme všem za přispění.

BLEŠÍ TRH

11. května, 2013 · Obecní úřad

V sobotu 11.5.2013 se konal v zasedací síni Obecního úřadu Prostřední Bečva BLEŠÍ TRH

Děkujeme všem za pomoc při organizování akce a Obecnímu úřadu za půjčení prostor k uspořádání. Dík patří také těm, kteří nabídli své zboží a všem, kteří se přišli na Blešák podívat.

Další blešák se zimními věcmi plánujeme na podzim. Přesný termín bude upřesněn.

VI. SLET ČARODĚJNIC

30. dubna, 2013 · Areál fotbalového hřiště

Sdružení SAKUMPIKUM ve spolupráci s Obecním úřadem uspořádalo 30. dubna 2013 v areálu TJ Sokol Prostřední Bečva VI. ročník SLETU ČARODĚJNIC.

Další, 6. ročník Sletu čarodějnic na Prostřední Bečvě je za námi. A úspěšně. Počasí přálo, návštěvnost veliká, program se líbil, jídla a pití dost, soutěže a disciplíny zajímavé, malých čarodějnic hodně. Jen těch velkých je rok od roku méně. Snad se to ale v příštích ročnících změní k lepšímu.

Za zdárný průběh Sletu děkujeme všem, kteří přiložili ruce k dílu. Členům Sakumpikum a jejich rodinným příslušníkům a přátelům, Obci a jejim zaměstnancům, učitelskému sboru ze základní školy, komentátorovi, zpěvákovi a baviči Jardovi Ročňákovi a jeho doprovodu, kouzelníkovi s nádhernými balónky, oběma věštkyním a především sestrám Vachunovým a jejich kamarádovi, kteří pro děti připravili adrenalinový Sjezd z kouzelného vrchu. Samozřejmě také všem, kteří se přišli podívat a přispěli tak k bezvadné atmosféře.

Děkujeme a těšíme se na další ročník.

Ústřední výbor svazu čarodějnic 2013

SJEZD NA ČEMKOLIV

16. února, 2013 · Prostřední Bečva - kopec u kostela

Sdružení SAKUMPIKUM uspořádalo v sobotu 16. února 2013 od 14.00 hod. na kopci u kostela SOUTĚŽ VE SJEZDU NA ČEMKOLIV.

Druhého ročníku Sjezdu na čemkoliv, který 16. února pořádalo sdružení Sakumpikum, se zúčastnilo více dospělých než dětí. Kromě domácích soutěžících přišli i přespolní, dokonce z Hranic a Lipníku nad Bečvou. Nevlídné počasí ani mlha nikomu vůbec nevadily, z kopce u kostela sv. Zdislavy sjížděli účastníci na sáňkách, bobech, ale také v kufru, nákladním automobilu či na igelitovém pytli. Posádky absolvovaly rovněž cestu bludištěm a hod na cíl. A kdo zvítězil? Všichni zúčastnění. A tak organizátoři děkují všem, kteří ke druhému zdařilému ročníku přispěli.

 

 

 

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

4. února, 2013 · Prostřední Bečva - Obecní úřad

Od 4.2.2013 je na Obecním úřadě zahájena malá VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ.

Výstava probíhá v prostorách zasedací síně a je tvořena fotografiemi zaslanými do foto soutěže. Součástí výstavy jsou i ukázky uměleckého řezbáře Julia Smočka. Výstava potrvá celý měsíc únor. Nahlédnout na výstavu můžete kliknutím na obrázek.